Zaterdag 19 mei 2012
Nieuws
Agenda
Actueel
Overzicht cursusaanbod op alfabetische volgorde
In mei zijn er diverse congressen voor BOA's. Welk congres spreekt u het meeste aan?
 
tn_training-mountainbike-biketraining-praktijk-fietsen-cursisten-01.jpg
Nieuws arrow Nieuws arrow Nieuws arrow Meer Nederlandse gemeenten kiezen camera’s
Meer Nederlandse gemeenten kiezen camera’s Afdrukken E-mail
20 februari 2012
Cameratoezicht wordt steeds vaker ingezet.
Het aantal Nederlandse gemeentes dat cameratoezicht inzet is in 2011 opnieuw gegroeid. Hoewel een totaal van 9 gemeenten van cameratoezicht afzag, besloten 36 gemeenten om wel camera’s in te zetten.

Cameratoezicht heeft tot doel om geweld, overlast en criminaliteit terug te dringen. Daarom worden camera’s over het algemeen geplaatst op locaties waar dit het meest plaats dreigt te vinden, zoals uitgaansgebieden, scholen, winkelgebieden, bedrijventerreinen, stations en bushaltes. Om deze redenen hebben de voornoemde 36 gemeenten besloten om cameratoezicht in te zetten. Een nieuwe trend in 2011 was het plaatsen van ‘flexibele’ camera’s, die voor korte tijd worden ingezet bij evenementen en manifestaties.

Er kunnen ook gegronde redenen zijn om van cameratoezicht af te zien. Sommige gemeenten vinden de kosten te hoog en de opbrengsten te beperkt. Binnen andere gemeenten werd gevonden dat camera’s niet proportioneel en noodzakelijk waren voor de problemen op straat. Zij kozen voor de inzet van meer fysiek toezicht, trainingen voor het winkelpersoneel, aanpassingen in de openbare ruimte en/of betere afspraken met de horeca, politie en andere betrokkenen.
 
< Vorige   Volgende >